Sveikata

9 patarimai, kaip tinkamai valytis dantis

Elektrinis dantų šepetėlis Fairywill

Dantų valymas yra svarbi kasdienės rutinos dalis. Beveik nėra nė vieno, kuris ginčytų šį teiginį. Tačiau ne kiekvienas žino, kaip teisingai reikėtų juos valytis. Tad pasidalinsime keletu patarimų, kaip tinkamai valytis dantis.

Valykite dantis du kartus per dieną

Per dieną visas jūsų suvalgytas maistas pūva tarp jūsų dantų, todėl būtina pašalinti šį ėduonį prieš jums užmiegant.

Išmiegojus visą naktį, jūsų burnoje esančios bakterijos turėjo pakankamai daug laiko netrukdomai augti, todėl taip pat svarbu atsikratyti tų bakterijų.

Praleidus bet kurį iš šių valymo seansų reiškia, kad drastiškai padidėja burnos ertmės infekcijos atsiradimo tikimybė.

Valykite dantis dvi minutes

Tai laikas, kuris yra rekomenduojamas norint tinkamai išsivalyti dantis. Per tokios trukmės seansą, spėjate pasiekti visas burnos ertmės vietas. 

Elektriniai dantų šepetėliai turi funkciją, kuri išjungia patį šepetėlį po 2 minučių valymo.

Naudokite dantų šepetėlį su minkštesniais šereliais

Kieti šereliai gali negrįžtamai pažeisti dantenas ir emalį. Dantų valymo tikslas – per dviejų minučių seansą švelniai išvalyti užsilikusius maisto likučius, kurie susikaupė tarpdančiuose.

Naudodami minkštų šerelių dantų šepetėlį, apsaugosite dantenas nuo sužeidimų.

Dažnai keiskite savo dantų šepetėlį

Rekomenduojame kas tris mėnesius įsigyti naują dantų šepetėlį. Jei jūsų šepetėlis yra šiurkštus arba jei šereliai nusidėvėjo, pakeiskite jį. Susidėvėjęs dantų šepetėlis nelabai padės pašalinti bakterijas iš burnos.

Elektrinių dantų šepetėlių komplekte galima rasti papildomų antgalių, kuriuos galite keisti kas 3 mėnesius. Tokiu atveju, įsigydami elektrinį dantų šepetuką su papildomais antgaliais, sutaupysite išlaidų, nei kad perkant naujus dantų šepetėlius.

Naudokitės tik sertifikuotais dantų šepetėliais ir dantų pastomis

Geriausias dantų šepetėlio draugas yra dantų pasta. Amerikos odontologų asociacija (ADA) rekomenduoja naudoti dantų pastą su fluoru.

ADA antspaudo paieška yra geras būdas įvertinti gaminio kokybę, nes bet koks produktas, galintis prisidėti prie dantų ėduonies (pvz., cukrus), užkirs kelią ADA antspaudui ant prekės.

Mūsų siūlomi elektriniai dantų šepetėliai yra patvirtinti ADA.

Laikykite dantų šepetėlį tinkamu kampu

Laikykite dantų šepetėlį 45 laipsnių kampu dantų atžvilgiu. Tai yra ideali padėtis maksimaliai pašalinti bakterijas, apnašas ir maisto likučius iš burnos.

Atlikite tinkamus valymo judesius

Stenkitės nevalyti dantų judinant šepetėlį pirmyn ir atgal tik horizontaliai, ar vertikaliai. Tai gali pažeisti dantenas ir emalį. Veiksmingiausia valytis dantis judinant šepetėlį apvaliai per dantis, nes jis nuvalys apnašas tiek horizontaliai, tiek vertikaliai tarp dantų.

Išvalykite dantis iš visų pusių

Per dviejų minučių valymo seansą turite išvalyti priekinius, užpakalinius ir kramtomuosius dantų paviršius.

Priešingu atveju tikriausiai praleisite daugiau nei vieną dantų dalį. Taip pat svarbu valyti liežuvio paviršių, nes jame taip pat gali būti bakterijų.

Naudokite burnos irigatorių tarpdančių valymui

Nors valydami dantis išvalysite jų paviršių, reikia nepamiršti ir tarpdančių – bent kartą per dieną valyti juos su burnos irigatoriumi.

Burnos irigatorius pašalina maisto sankaupas iš tarpdančių ir yra būtinas norint išvengti ėduonies ir burnos ertmės infekcijų atsiradimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *